«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»-Ը ՈՉ-ՈՔԻ ԳՐԱՆՑԵՑ «ՄԻԿԱՅԻ» ՀԵՏ ԽԱՂՈՒՄ
Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 26-րդ տուրի խաղում «Ուրարտու-2»-ը հյուրի կարգավիճակում ուժերը չափեց «Միկայի» հետ։ Հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքի՝ 1-1 հաշվով։ Մեր թիմի կազմում աչքի ընկավ Դավիթ Հարությունյանը, իսկ տանտերերի միակ գոլը հեղինակեց Հենրիկ Մաթևոսյանը։
Թիմերն այս մրցաշրջանում արդեն երկու անգամ հանդիպել էին՝ առաջին դեպքում 3-2 հաշվով «Միկան» էր հաղթել, երկրորդ խաղում մեր տղաներն առավելությա էին հասել 4-1 հաշվով։ Հերթական խաղը թիմերի մասնակցությամբ այս անգամ ավելի հանգիստ ու ոչ գոլառատ ստացվեց՝ ի տարբերություն նախորդ դիմակայությունների։ Գրեթե հավասար պայքար տեսանք, գրոհները շատ չէին, բայց դրանք վտանգավոր էին ստացվում հատկապես «Ուրարտու-2»-ի մոտ։ Բայց մեր տղաները երկու լավ հնարավորություն ձախողեցին՝ վրիպելով մոտ տարածությունից։ Արդյունքում, ընդմիջման թիմերը գնացին առանց խփած գոլերի։
Երկրորդ խաղակեսում արդեն Պադերինի տղաները ակնհայտ առավելություն ունեին, լավ էին գրոհում, պահեր ստեղծում, որոնք ինչ-որ տեղ չէր ստացվում եզրափակել, բայց հանդիպման 76-րդ րոպեին Էդիկ Վարդանյանի փոխանցումը եզրափակեց փոխարինման մտած Դավիթ Հարությունյանն ու բացեց հանդիպման հաշիվը։ 7 րոպե անց նմանատիպ գոլով խփեցին ու հաշիվը հավասարեցրին տանտերերը։ Գոլի հեղինակ դարձավ Հենրիկ Մաթևոսյանը։ Հաշիվը ստիպում էր երկու թիմերին էլ առաջ նետվել, բայց նրանցից ոչ մեկին չհաջողվեց հաշիվը հաղթական դարձնել։ Այսպիսով, հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքիով։
Հավելենք, որ հաջորդ տուրում Պադերինի տղաները սեփական հարկի տակ կմրցեն «Վեստ Արմենիայի» հետ։ Խաղը կկայանա ապրիլի 28-ին և կմեկնարկի 18։00-ին։
«ՄԻԿԱ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» 1-1
0-1 Դավիթ Հարությունյան (76'), 1-1 Հենրիկ Մաթևոսյան (82')
«ՄԻԿԱ»․ 77․ Տիգրան Ոփանյան, 4․ Հայկ Բաղյան, 8․ Հմայակ Ալեքսանյան, 16․ Հովհաննես Գևորգյան, 3․ Վահե Սահակյան, 7․ Էդգար Մանուկյան, 10․ Անդրանիկ Կարապետյան, 14․ Ալյոշա Խաչատրյան, 9․ Ռոման Միքայելյան (ա), 25․ Հայկ Գալստյան, 23․ Արմեն Շտիկյան։
Պահեստայիններ՝  1․ Էրիկ Լյանսբերգ, 15․ Արմեն Խաչատրյան, 20․ Հենրիկ Մաթևոսյան, 6․ Արտյոմ Դաբաղյան, 2․ Լևոն Դոնագանյան, 13․ Վահան Աթոյան, 11․ Նարեկ Սարգսյան, 21․ Արես Մանուկյան, 44․ Էբենեզեռ Աֆռանե։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»․ 55․ Հայկ Ղազարյան, 12․ Արա Ջոլաքյան, 8․ Գևորգ Գրիգորյան, 27․ Գառնիկ Մինասյան, 23․ Լևոն Բաշոյան, 35․ Իսաակ Բարրի, 25․ Դավիթ Ղիասյան, 16․ Էդիկ Վարդանյան (ա), 17․ Էրիկ Ասատրյան, 70․ Էմմանուել Դիտու, 14․ Արամ Հունանյան։
Պահեստայիններ՝  1․ Սուրեն Ղազարյան, 50․ Դավիթ Արտենյան, 39․ Նարեկ Դավթյան, 15․ Կարեն Դավթյան, 7․ Հայկ Ղազարյան, 38․ Հարություն Ջավադյան, 6․ Հայկ Նորիկյան, 10․ Դավիթ Հարությունյան, 11․ Էրիկ Ղուլինյան։

«УРАРТУ-2» СЫГРАЛ В НИЧЬЮ С ФУТБОЛЬНЫМ КЛУБОМ «МИКА»
В рамках 26-го тура Первой лиги Армении команда «Урарту-2» в гостях сыграл с футбольным клубом «Мика». Матч закончился вничью со счетом 1-1. В составе нашей команды отличился Давид Арутюнян, а единственный гол хозяев забил Генрик Матевосян.
В этом сезоне команды встречались уже дважды, в первом матче футболисты ФК «Мика» победили со счетом 3-2, во втором матче победили наши ребята со счетом 4-1. Третий матч этого сезона получился более спокойным и менее результативным, в отличие от предыдущих матчей. Мы видели почти равную борьбу, атак было немного, но они оказались опасными, особенно возле ворот команды «Урарту-2». Наши ребята упустили два хороших момента, промазав с близкого расстояния. В результате команды ушли на перерыв без забитых голов.
Во втором тайме подопечные Падерина уже имели явное преимущество, они были хорошими в атаке, создавали моменты, которые так и не достигали цели, но на 76-ой минуте матча передачу Эдика Варданяна замкнул вышедший на замену Давид Арутюнян и открыл счет матча. Через 7 минут почти такой же гол забили хозяева поля и сравняли счет. Отличился Генрик Матевосян. Счет заставил обе команды идти вперед, но ни одной из них не удалось забить еще один гол. Таким образом, матч завершился вничью.
Добавим, что в следующем туре команда Игоря Падерина дома встретится с командой «Вест Армения». Матч состоится 28-го апреля, начало в 18:00.
«МИКА» - «УРАРТУ-2» 1-1
0-1 Давид Арутюнян (76'), 1-1 Генрик Матевосян (83')
«МИКА»: 77. Тигран Вопанян, 4. Айк Багян, 8. Амаяк Алексанян, 16. Ованес Геворгян, 3. Ваге Саакян, 7. Эдгар Манукян, 10. Андраник Карапетян, 14. Алеша Хачатрян, 9. Роман Микаелян (к), 25. Айк Галстян, 23. Армен Штикян.
Запасные: 1. Эрик Лянсберг, 15. Армен Хачатрян, 20. Генрик Матевосян, 6. Артем Дабагян, 2. Левон Донаганян, 13. Ваан Атоян, 11. Нарек Саргсян, 21. Арес Манукян, 44. Эбенезер Афране.
«УРАРТУ-2»: 55. Айк Казарян, 12. Ара Джолакян, 8. Геворг Григорян, 27. Гарник Минасян, 23. Левон Башоян, 35. Исаак Барри, 25. Давид Гисян, 16. Эдик Варданян (к), 17. Эрик Асатрян, 70. Эммануэль Диту, 14. Арам Унанян.
Запасные: 1. Сурен Казарян, 50. Давид Артенян, 39. Нарек Давтян, 15. Карен Давтян, 7. Айк Казарян, 38. Арутюн Джавадян, 6. Айк Норикян, 10. Давид Арутюнян, 11. Эрик Гулинян.