ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈՆ ԵՐԿԱՐԱՁԳԵՑ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐՆ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ՀԵՏ
2022 թվականի հունիսի 27-ին տեղի ունեցավ Դմիտրի Գունկոյի շնորհանդեսը, որի ժամանակ էլ նա ստանձնեց «Ուրարտուի» գլխավոր մարզչի պաշտոնը։ 2023-ի մայիսի 11-ին մասնագետը երկարաձգեց ակումբի հետ գործող պայմանագիրը մինչ 2026 թվականը։ Հրավիրված բաց ասուլիսի ժամանակ, որին ներկա էին «Ուրարտուի» նախագահ Ջևան Չելոյանցն ու ակումբի գլխավոր տնօրեն Գոհար Վարդանյանը, մարզիչը ստորագրեց պայմանագիրը, այնուհետև պատասխանեց լրագրողների հարցրերին։
Դմիտրի Գունկոն թիմի ղեկին անցկացրած ժամանակահատվածի ընթացքում մի քանի անգամ դարձել է ամսվա լավագույն մարզիչ՝ թիմի հետ բազմիցս ապրելով հաղթանակ էմոցիաներ։ Նրա գլխավորությամբ «Ուրարտուն» 7-րդ ամիսն է, ինչ Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջատարն է՝ վաստակած 73 միավորով։ Մարզիչը թիմի հետ պայքարում է նաև Հայաստանի գավաթակիր դառնալու համար։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО ПРОДЛИЛ КОНТРАКТ С «УРАРТУ»
27-го июня 2022 года состоялась презентация Дмитрия Гунько в качестве главного тренера «Урарту». 11-го мая 2023 специалист продлил контракт с клубом до 2026-го года. Во время пресс-конференции главный тренер подписал контракт, а также ответил на вопросы журналистов. На мероприятии также присутствовали президент «Урарту» Джеван Челоянц и директор клуба Гоар Варданян.
Дмитрий Гунько у руля команжы трижды становился лучшим тренером месяца в рамках Fastex Премьер-лиги Армении. «Урарту» во главе Дмитрия Гунько уже семь месяцев возглаляяет турнирную таблицу чемпионата Армении с 73 очками. Также, возглавляемый Гунько «Урарту», борется за Fastex Кубок Армении.