Խոր ցավով տեղեկացանք, որ կյանքից հեռացել է Արտյոմ Սիրեկանյանը։ Մարդ, որը մեծ ներդրում ունի մեր ակումբի մարզադպրոցի կայացման գործում։
Արտյոմ Սիրեկանյանը որպես մարզիչ 1967 թվականից սկսել է աշխատել Կլիմենտ Վորոշիլովի անվան թիվ 40 դպրոցի բազայի վրա ստեղծված ֆուտբոլի դպրոցում, ինչպես հայտնի է, հենց այդ դպրոցն է դառնում ներկայիս «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի մարզաբազայի հիմքը։
Պատահական չէ, որ դպրոցի հիմնադիր-տնօրեն Էդվարդ Գրիգորյանի մահից հետո հենց նա է երկար տարիներ ստանձնել ֆուտբոլի դպրոցի կառավարման գործը։ Արտյոմ Սիրեկանյանը Հանրապետական ֆուտբոլի դպրոցի տնօրենի պաշտոնում եղել է 1988-2000 թվականներին։
2022 թվականին Արտյոմ Սիրեկանյանը, իր աշխատանքային ողջ արխիվը հանձնել է «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբին և մեծ օժանդակություն է ցուցաբերել ակումբի թանգարանի պատրաստման գործում։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի անձնակազմը ցավակցում է Արտյոմ Սիրեկանյանի ընտանիքի անդամներին և մտերիմներին` մաղթելով համբերություն և տոկունություն։

ОБРАЩЕНИЕ С СОБОЛЕЗНОВАНИЯМИ
Мы с сожалением узнали, что скончался Артем Сиреканян. Человек, внесший большой вклад в становлении спортивной школы нашего клуба.
Артем Сиреканян начал работать тренером в футбольной школе, созданной на базе школы № 40 имени Климента Ворошилова в 1967 году, как известно, эта школа стала базой нынешней тренировочной базы футбольного клуба «Урарту».
Неслучайно, что после смерти основателя-директора школы Эдуарда Григоряна именно он на долгие годы взял на себя управление футбольной школой. Артем Сиреканян был директором Республиканской футбольной школы в 1988-2000 годах.
В 2022 году Артем Сиреканян передал весь свой трудовой архив футбольному клубу «Урарту» и оказал большую помощь в подготовке музея клуба.
Коллектив футбольного клуба «Урарту» выражает соболезнования родным и близким Артема Сиреканяна, желает им терпения.