ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ. «ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄԻԱՅՆ ԻՆՁ ՈՒ ԻՄ ՇՏԱԲԻ ՎՐԱ Է»
«Մեկնաբանությունները պարզ են, մենք առաջին խաղակեսում ու երկրորդի սկզբում վերահսկում էինք խաղը, 2 գոլ խփեցինք, ամեն ինչ մեր օգտին էր գնում, բայց, ցավոք, ավարտեցինք եվրագավաթային ճամփորդությունը: Ամբողջ պատասխանատվությունը ես վերցնում եմ ինձ վրա, սա իմ առաջին եվրոպական փորձն էր, եզրակացություններ կանենք, ու հույս ունեմ՝ ոչ միայն ես, այլև թիմը կաճի»:
ՊԱՇՏՊԱՆՆԵՐԻ ՍԽԱԼՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Համաձայն չեմ այն մտքին, որ առաջին խաղակեսում պաշտպանները սխալներ արեցին, մրցակիցը գոլային պահեր գրեթե չուներ, իսկ երկրորդ կեսում սխալը սկսվեց հենց անկյունայինի ժամանակ, 2-2-ի ժամանակ էլ մենք գնում էինք հաղթանակի հետևից, և մեզ համար միևնույնն էր՝ քանի գնդակ բաց կթողնեինք. Կրկնվեց Ռումինիայում կայացած խաղի երկրորդ խաղակեսը»:
ԵՐԿՈՒ ԽԱՂԵՐՈՒՄ ՀԱՇՎԻ ՄԵՋ ԱՌԱՋ ԼԻՆԵԼՈՎ ՀԱՆԴԵՐՁ՝ ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԿՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Կարծում եմ՝ խնդիրը հոգեբանական էր, քանի որ երկու խաղում էլ առաջ էինք անցնում հաշվի մեջ, հետո բաց էինք թողնում»:
ԹԻՄԻ ՄԱԿԱՐԴԱԿԸ ԵՎՐԱԳԱՎԱԹՆԵՐՈՒՄ
«Չէի ասի, որ թիմը 60-րդ րոպեից հետո կանգնեց, ավելի շուտ ազդեց այն, որ մենք սխալ թույլ տվեցինք, ու հաշիվը դարձավ 2-2:
Սա փորձ է թիմի համար, բացի այդ մենք Ռումինաիյի չեմպիոնին հնարավորություններ չէիք տալիս, իսկ ծախսած Էներգիայի առումով մեր ցուցանիշը շատ բարձր է, այդ կորուստը եվրոպական խաղերում առավելագույն չափի է եղել»:
ՖՈՒՏԲՈԼԻՍՏՆԵՐԻ ՄԱՏՈՒՑԱԾ ԱՆԱԿՆԿԱԼՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ. Ո՞Վ ԷՐ ՀԱՅՏՆՈՒԹՅՈՒՆ ԼԱՎ ԵՎ ՎԱՏ ԱՌՈՒՄՆԵՐՈՎ
«Կրկնում եմ, որ պատասխանատվությունը մարզչական շտաբի վրա է: Չեմ ուզում առանձնացնել որևէ մեկին, կվերլուծենք, կհասկանանք ամբողջ թիմով»:

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «ВСЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ПРОИГРЫШ НА МНЕ И НА ШТАБЕ»
После матча против футбольного клуба «Фарул» прокомментировал главный тренер нашей команды Дмитрий Гунько.
«Комментарии просты — мы в первом тайме и в начале второго тайма контролировали матч, забили два гола, все было в нашу пользу, но, к сожалению, закончили выступления в еврокубках. Всю ответственность беру на себя, это был мой первый опыт в еврокубках, сделаем заключения и буду надеется, что не только я, но и команда вырастет».
ОБ ОШИБКАХ В ЗАЩИТЕ
«Не согласен с этим мнением, что в первом тайме защитники ошибались. Соперник не создал моментов, а во втором тайме ошибки начались с углового. Когда счет был 2-2 мы шли за победой и нам было не важно сколько мячей мы пропустим. Повторился второй тайм, который был в Румынии».
О ПОРАЖЕНИЯХ, КОГДА КОМАНДА ИМЕЛА ПРЕИМУЩЕСТВО
«Думаю проблема была ментальной, потому что в двух матчах мы были впереди в счете, но потом пропускали голы».
О УРОВНЕ КОМАНДЫ В ЕВРОКУБКАХ
«Не сказал бы, что команда на 60-ой минуте остановилась, скорее повлияло то, что мы ошиблись во время гола и счет стал 2-2.
«Это опыт для команды. Кроме того, мы чемпионам Румынии не давали возможностей, а в плане энергии результат высокий».