ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԱՅՍ ՀԱՇԻՎԸ ԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔ ԿՀԱՄԱՐԵՄ, ՉՆԱՅԱԾ, ԽԱՂԻ ՈՐԱԿԻՑ ԳՈՀ ՉԵՄ»
«Ցավոք, այս խաղում մեր ֆուտբոլիստների կենտրոնացվածության մակարդակը այն մակարդակի վրա չէր, որը կցանկանայինք։ Նման եզրահանգման կարող ենք գալ՝ հաշվի առնելով գնդակը կորուստները, չիրացված գոլային պահերը։ Երկրորդ կեսում դա շարունակվում էր, քանի որ չէինք կարողանում եզրափակիչ հարվածը կատարելու լուծումներ գտնել, թույլ էինք տալիս սխալներ, իսկ բոլոր անդրադարձներն աշխատում էին ի վնաս մեզ, մենք չէինք կարողանում վերցնել գնդակն այդ իրավիճակում։ Դրանից խաղը նյարդային ստացվեց։ Այս հաշիվը մենք կարող ենք համարել դրական արդյունք մեզ համար, քանի որ, բնականաբար, 3 միավոր է ու շատ կարևոր մեզ համար, բայց խաղի որակից ես գոհ չեմ»։
Գունկոն պատասխանեց նաև լրագրողների հարցերին․
ԷՐԻԿ ՓԻԼՈՅԱՆԻ՝ ԱՋ ՊԱՇՏՊԱՆԻ ԴԻՐՔՈՒՄ ԽԱՂԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Մենք ստիպված ենք օգտագործում Էրիկ Փիլոյանին աջ պաշտպանի դիրքում, քանի որ Պերիշա Պեշուկիչը քունքոսկրի վնասվածք էր ստացել «Արարատի» հետ հանդիպման առաջին րոպեին, ինչից հետո մենք նրան փոխարինել էինք։ Մենք հասկանում ենք Փիլոյանի որակները։ Նախորդ խաղում նա այդքան էլ լիարժեք աջ պաշտպանի դիրքում չէր գործում, այդքան լայն չէր գործում։ Այսօրվա խաղը նրան ստիպում էր բարձրանալ վերև, քանի որ այդպիսին էր խաղային ծրագիրը։ Այնուամենայնիվ, ես կարծում եմ, որ նրա դիրքը պաշտպանության կենտրոնում է»։
ԳԱՎԱԹԻ ԿԻՍԱԵԶՐԱՓԱԿՉՈՒՄ ՈՒՐՈՇ ՍՏՈՅԱՆՈՎԻՉԻ ԿԱՐՄԻՐ ՔԱՐՏԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք տեղեկացրել ենք մրցավարի մի քանի որոշման հետ համաձայն չլինելու վերաբերյալ։ Բայց կանոնակարգն այնպիսին է, ըստ որի, խաղի ավարտից 30 րոպեի ընթացքում մենք պետք է մատնանշենք կոնկրետ այն դրվագները, որոնց հետ մենք համաձայն չենք։ Դա անելու համար, ըստ երևույթին, մենք աշխատենք օնլայն, գրանցել դրվագները։ Մինչդեռ դրա վերաբերյալ պատասխանին մենք կարող ենք սպասել երկար ժամանակ։ Օրինակ, հաջորդ խաղի համար միանշանակ պատասխան չենք ունենում սովորաբար։ Այս պահին մենք չունենք տեղեկություն Ուրոշի խաղալու ճակատագրի վերաբերյալ, բայց, կարծում եմ, որակազրկումը կմնա ուժի մեջ, և նա բաց կթողնի գավաթի եզրափակիչը»։
ԼԵՈՆ ՍԱԲՈՒԱՅԻ ՄԱՍԻՆ
«Հարձակման գծում մենք ունենք լուրջ մրցակցություն։ Մենք հետևում ենք մարզումային գործընթացին, յուրաքանչյուր խաղին մոտենում ենք յուրովի։ Հույս ունեմ՝ Լեոն Սաբուան դեռ հնարավորություն կունենա դրսևորելու իր լավագույն կողմերը։ Համենայն դեպս, մարզումներին այն խաղը, որ նա ցույց է տալիս, լավատեսություն է ներշնչում։ Չմոռանանք, որ նա մեջքի վիրահատության է ենթարկվել։ Բավական ժամանակ է անցել, նա վերականգնվել, սակայն անհետևանք այդ վնասվածքն ու վիրահատությունը չէին կաչող մնալ։ Այն ժամանակահատվածը, որ նա բաց է թողել, իհարկե, զգացնել է տալիս»։
ԱՆԴՐԵՅ ԿՐԱՎՉՈՒԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Մենք շատ ենք աշխատում ֆուտբոլիստների անհատական որակների վրա, ունենք որոշակի ծրագրեր ու գաղափարներ։ Ես այն ժամանակ էլ ասացի, որ Կրավչուկը ազատ տարածության փնտրտուքի մեջ է, որը ձևավորվում է մրցակիցների համապատասխան տեղաշարժի շնորհիվ։ Իհարկե, մենք ամեն խաղի համար նոր մարտավարություն  ենք մշակում։ Ըստ դրա արդեն մենք ընտրում ենք այն ֆուտբոլիստներին, որոնք կկարողանան ցույց տալ իրենց լավագույն որակները այս կամ այն դիրքում։ Այս պահին Կրավչուկն այն ֆուտբոլիստների շարքում է, որոնք իրենց լավ են դրսևորում»։
ԳԵՎՈՐԳ ՏԱՐԱԽՉՅԱՆԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես գոհ եմ Գևորգ Տարախչյանի ցուցադրած խաղից։ Պատահական չէ, որ այսօր նա դուրս էր եկել մեկնարկային կազմում, նա ուներ իր առջև դրած խնդիր, որը նա կատարեց որոշակի վերապահումներով, բայց մենք պետք է որոշակի կարգավորումներ փոխեինք մեր խաղի մեջ՝ գնդակի տնօրինումը մեր ձեռքը վերցնելու համար։ Չէի ասի, որ մենք արմատապես փոխեցինք խաղը, բայց դա էր մեր գաղափարը երկրորդ կեսում»։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «ЭТОТ РЕЗУЛЬТАТ Я СЧИТАЮ ПОЛОЖИТЕЛЬНЫМ, НО ОТ КАЧЕСТВА ИГРЫ Я НЕ ДОВОЛЕН»
«К сожалению, в этом матче концентрация наших футболистов  была не на высоком уровне, которую мы хотели. Это можно рассудить по потерянным мячам и голевым моментам. Во втором тайме это продолжалось, потому что мы не могли завершать атаки, делали ошибки, а все рикошеты работали для соперника, и мы не могли взять мяч в таких ситуациях. От этого матч получился нервным. Этот счет можно посчитать положительным, потому что это важные 3 очка, но от качества игры я не доволен».
Дмитрий Гунько ответил еще на вопросы журналистов:
О РОЛИ ЭРИКА ПИЛОЯАНА КАК КРАЙНЕВО ЗАЩИТНИКА
«Мы вынужденно используем Эрика как крайнего защитника, потому что Периша Пешукич в матче против «Арарат» получил травму и был заменен. Мы понимаем качества Пилояна. В прошлом матче он ярко крайнего защитника не играл и не играл так широко. Этот матч вынуждал его подниматься выше, потому что таков был игровой план, но я думаю, что его место в центре защиты».
О КРАСНОЙ КАРТОЧЕК В ПОЛУФИНАЛЕ КУБКА
«Мы уже сообщили о несогласии с арбитром в некоторых эпизодах, но по регламенту нужно после матча до 30 минут показать эпизоды, с которыми мы не согласны. Для этого нужно работать онлайн и зафиксировать эпизоды и для ответа нам нужно ждать долго. Например, до следующего матча мы не получаем ответа. Прямо сейчас мы не знаем судьбу Уроша в финале, но думаю, что дисквалификация останется в силе и он пропустит финал кубка».
О ЛЕОНЕ САБУА
«В атаке у нас есть большая конкуренция. Мы следим за тренировочной программой, и к любому матчу готовимся по другому. Я надеюсь, что Лео получит шанс себя проявить. По крайней мере, ту игру которую он показывает во время тренировок, показывает положительность. Нужно не забывать, что у него была операция спины. Это было давно, он восстановился, но без последствий такая травма и операция не могла быть. То время, которую он пропустил, чувствуется».
ОБ АНДРЕЕ КРАВЧУКЕ
«Мы очень много работаем над индивидуальными качествами футболистов, и у нас есть программы и мысли об этом. Я и тогда сказал, что Кравчук находиться в поиске пространства, которую он создает во время передвижения соперника. Конечно, мы к каждому матчу подходим с другой тактикой и поэтому выбираем нужных футболистов, которые показывают свои лучшие качества. Прямо сейчас Кравчук тот футболист, который себя хорошо проявляет».
О ГЕВОРГЕ ТАРАХЧЯНЕ
«Я доволен игрой Геворга Тарахчяна. Не случайно, что он сегодня был в стартовом составе и на него была поставлена задача, которую он выполнил․ Мы его заменили потому что нам было нужно взять мяч и контролировать. Не скажу, что мы полностью изменили игру, но это был наш план на второй тайм»