«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԱԿԱԴԵՄԻԱՆ ՆՈՐ ԳԼԽԱՎՈՐ ՄԱՐԶԻՉ ՈՒՆԻ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի ակադեմիան նոր գլխավոր մարզիչ ունի։ Այդ պաշտոնում նշանակվել է իսպանացի Պաբլո Գարսիա Կայարգան։
Իսպանացի մասնագետի վերջին աշխատավայրը եղել է Սանտանդերի «Ռասինգը», որտեղ նա համակարգել է մինչև 16 և 17 տարեկան թիմերի աշխատանքը։
Կայարգան մանկապատանեկան ֆուտբոլում աշխատանքային մեծ փորձ ունի տարբեր ժամանակներում աշխատել է 5-ից 10, 14-ից 15 տարեկան երեխաների հետ, գլխավորել է նաև «Ռիբամոնտան ալ Մար» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր թիմը։
«Առաջին հերթին շնորհակալություն եմ հայտնում «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբին ինձ նման հնարավորություն ընձեռնելու համար, շատ կարևոր քայլ է իմ կարիերայի համար։ Արդեն ամբողջությամբ ներգրավված եմ աշխատանքային գործընթացին և ամեն ինչ կանեմ ակումբին հնարավորինս օգտակար լինելու համար»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Կայարգան։
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը ողջունում է իսպանացի մասնագետին ակումբի շարքերը համալրելու կապակցությամբ և հաջող ու արդյունավետ աշխատանք մաղթում իր անչափ կարևոր աշխատանքում։

В АКАДЕМИИ «УРАРТУ» НОВЫЙ ГЛАВНЫЙ ТРЕНЕР
Рады сообщить, что в академии футбольного клуба «Урарту» новый главный тренер. На эту должность был назначен испанец Пабло Гарсия Каярга.
Последним рабочим местом испанского специалиста был «Расинг Сантандер», где он координировал работу команд до 16-17 лет.
Каярга имеет большой опыт работы в юношеском футболе, в разное время работал с детьми от 5 до 10, от 14 до 15 лет, руководил основной командой футбольного клуба «Рибамонтан аль Мар».
«Прежде всего, я благодарю футбольный клуб «Урарту» за предоставленную мне такую возможность, это очень важный шаг в моей карьере. Я уже полностью вовлечен в рабочий процесс, сделаю все, чтобы быть максимально полезным клубу», - сказал Каярга в беседе с нами.
Футбольный клуб «Урарту» приветствует испанского специалиста по случаю вступления в ряды клуба, желает ему успешной и плодотворной деятельности в его чрезвычайно ответственной работе.