«ԱԼԱՇԿԵՐՏ-2» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2» 1-1
Միջազգային դադարի ավարտից հետո վերսկսվեց Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությունը։ 5-րդ տուրում «Ուրարտու-2»-ը Վաղարշապատի ֆուտբոլի ակադեմիայում հյուրընկալվեց «Ալաշկերտ-2»-ին։
Նախորդ խաղերի պես այս անգամ էլ «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստներն առաջինը գնդակ բաց թողեցին։ Հանդիպման 7-րդ րոպեին «Ալաշկերտ-2»-ի ֆուտբոլիստները ձախ եզրից ներխուժեցին տուգանային հրապարակ ու կարողացան բացել հաշիվը։ Աչքի ընկավ՝ Մհեր Սուքիասյանը։
Հաշվի հավասարակշռությունը վերականգնելու համար «Ուրարտու-2»-ից պահանջվեց ընդամենը 10 րոպե։ Հերթական տպավորիչ գոլը հեղինակեց Գոռ Լուլուկյանը, որը ձախ եզրում նշանակված տուգանային հարվածից պարզապես արկակոծեց մրցակցի դարպասը՝ 1-1։ Մինչև ընդմիջում նոր գոլեր չգրանցվեցին։
Երկրորդ կեսում նախաձեռնության տերը «Ուրարտու-2»-ի ֆուտբոլիստներն էին։ Ռոբերտ Արզումանյանի գլխավորած թիմի տղաները ստեղծեցին գոլային մի շարք հնարավորություններ, գնդակը նույնիսկ երկու անգամ հետմղվեց դարպասաձողից։ Հանդիպման վերջին վայրկյաններին կարող էին աչքի ընկնել նաև «Ալաշկերտ-2»-ի ֆուտբոլիստները, սակայն դարպասային գծից գնդակը հեռացրեց Էրիկ Փիլոյանը։ Նոր գոլեր այդպես էլ չգրանցվեցին, արդյունքում «Ուրարտու-2»-ն ընթացիկ մրցաշրջանում գրանցեց առաջին ոչ-ոքին։
1-0 Մհեր Սուքիասյան (7'), 1-1 Գոռ Լուլուկյան (17')
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ-2»․ 1․ Նարեկ Հովհաննիսյան, 77․ Էրիկ Սիմոնյան (11. Արթուր Միսկիրիջյան 13' (13. Էդգար Ղուլինյան 68')), 2․ Արթուր Մելիքյան, 4․ Էրիկ Փիլոյան, 5․ Ֆելիքս Խաչատրյան (ա), 28․ Ռոբերտ Բաղրամյան, 26․ Կարեն Գալստյան (99․ Ռուբեն Աբրահամյան 68'), 17․ Տիգրան Այունց, 20․ Ռուբեն Եսայան (21. Հարություն Ստեփանյան 83'), 10․ Գոռ Լուլուկյան, 7․ Սամվել Հակոբյան։
Պահեստայիններ՝ 22․ Գրիգորի Մաթևոսյան, 12․ Արա Ջոլաքյան, 70․ Արման Մարտիրոսյան, 14․ Կորյուն Սեդրակյան, 99․ Ռուբեն Աբրահամյան, 11․ Արթուր Միսկիրիջյան, 13․ Էդգար Ղուլինյան, 21․ Հարություն Ստեփանյան, 55․ Անդրանիկ Մարտիրոսյան, 8․ Գևորգ Գրիգորյան։
«ԱԼԱՇԿԵՐՏ-2»․ 55․ Տիգրան Ոփանյան, 4․ Նարեկ Քոչարյան, 13․ Վահագն Գրիգորյան, 14․ Վահե Չոփուրյան, 8․ Կարեն Հովհաննիսյան, 11․ Մհեր Սուքիասյան (17. Էրիկ Ղարիբյան 46'), 3․ Ռուբեն Գրիգորյան (ա), 22․ Վիգեն Ավետիսյան, 23․ Սանդեյ Ինուսա, 10․ Դանիել Պետոյան (18․ Վարազդատ Մխիթարյան 57' (30. Խորեն Ասատրյան 86')) 19․ Էրիկ Սողոմոնյան (2. Վահե Թորոսյան 86'):
Պահեստայիններ՝ 1․ Սևադա Խաչատրյան, 20․ Աշոտ Հարությունյան, 2․ Վահե Թորոսյան, 29․ Հարություն Միրզախանյան, 17․ Էրիկ Ղարիբյան, 9․ Գևորգ Նիկոլյան, 7․ Միհրան Էրզրումյան, 6․ Ռոբերտ Նավոյան, 15․ Զավեն Ղազարյան, 16․ Վիգեն Մեսրոպյան, 18․Վարազդատ Մխիթարյան, 30․ Խորեն Ասատրյան։

«АЛАШКЕРТ-2» - «УРАРТУ-2» 1-1
После окончания перерыва на международные матчи возобновился чемпионат Первой лиги Армении. В пятом туре команда «Урарту-2» на выезде сыграла против команды «Алашкерт-2».
Как и в предыдущих матчах, на этот раз также футболисты «Урарту-2» пропустили первыми. На 7-й минуте футболисты «Алашкерта-2» с левого фланга ворвались в штрафную и смогли открыть счет. Отличиться сумел Мгер Сукиасян.
«Урарту-2» потребовалось всего 10 минут, чтобы сравнять счет. Автором очередного впечатляющего гола стал Гор Лулукян, который, с назначенного на левом фланге штрафного, просто пробил по воротам соперника, сделав счет 1-1. До перерыва новых голов забито не было.
Во втором тайме игроки «Урарту-2» владели преимуществом. Подопечные Роберта Арзуманяна создали ряд голевых моментов, мяч даже дважды попадал в каркас ворот. На последних секундах встречи могли отличиться футболисты команды «Алашкерт-2», однако мяч буквально с линии ворот убрать успел Эрик Пилоян. Новых голов забито не было, в результате чего «Урарту-2» зафиксировал первую ничью в текущем сезоне.
1-0 Мгер Сукиасян (7’), 1-1 Гор Лулукян (17’)
«УРАРТУ-2»: 1. Нарек Оганнисян, 77. Эрик Симонян (11. Артур Мискириджян 13' (13. Эдгар Гулинян 68')) 2. Артур Меликян, 4. Эрик Пилоян, 5. Феликс Хачатрян, 28. Роберт Баграмян, 26. Карен Галстян (99․ Рубен Абраамян 68'), 17. Тигран Аюнц, 20. Рубен Есаян (21. Арутюн Степанян 83'), 10. Гор Лулукян, 7. Самвел Акопян.
Запасные: 22. Григорий Матевосян, 12. Ара Джолакян, 70. Арман Мартиросян, 14. Корюн Седракян, 99. Рубен Абраамян, 11. Артур Мискириджян, 13. Эдгар Гулинян, 21. Арутюн Степанян, 55. Андраник Мартиросян, 8. Геворг Григорян.
«АЛАШКЕРТ-2»: 55. Тигран Вопанян,  4. Нарек Кочарян, 13․ Ваагн Григорян, 14․ Ваге Чопурян, 8․ Карен Оганесян, 11․ Мгер Сукиасян (17. Эрик Гарибян 46'), 3․ Рубен Григорян, 22․ Виген Аветисян, 23․ Сандей Инуса, 10․ Даниэль Петоян (18․ Вараздат Мхитарян 57' (30. Хорен Асатрян 86')), 19․ Эрик Согомонян (2. Ваге Торосян 86').
Запасные: 1․ Севада Хачатрян, 20․ Ашот Арутюнян, 2․ Ваге Торосян, 29․ Арутюн Мирзаханян, 17․ Эрик Гарибян, 9․ Геворг Николян, 7․ Мигран Эрзрумян, 6․ Роберт Навоян, 15․ Завен Казарян, 16․ Виген Месропяна, 18. Вараздат Мхитарян, 30. Хорен Асатрян.