«ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ՊԱՅՔԱՐԻ ՄԵՋ ԿՄՏՆԻ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 1-ԻՆ
ՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը հաստատել է VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի և Առաջին խմբի առաջին տուրերի խաղացանկերը։
VBET Հայաստանի Պրեմիեր լիգան կմեկնարկի հուլիսի 30-ին, իսկ Առաջին խումբը՝ օգոստոսի 5-ին։
«Ուրարտուն» պայքարի մեջ կմտնի օգոստոսի 1-ից, սեփական հարկի տակ ընդունելով «Նորավանքին»։ Հանդիպումը կմեկնարկի ժամը 19։00-ին։ 2-րդ տուրում «Ուրարտուն» սեփական հարկի տակ կընդունի «Սևանին», այդ հանդիպումը կկայանա օգոստոսի 7-ին և կմեկնարկի ժամը 19։00-ին։
Առաջին խմբի առաջնությունում «Ուրարտու-2»-ը կմեկնարկի «Արարատ-Արմենիա-2»-ի հետ արտագնա խաղով, որը կկայանա օգոստոսի 5-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում և կմեկնարկի ժամը 18։30-ին։ 2-րդ տուրում «Ուրարտու-2»-ը սեփական հարկի տակ կընդունի ԲԿՄԱ-2-ին։ Այդ հանդիպումը նշանակված է օգոստոսի 12-ին և կմեկնարկի 18։30-ին։

«УРАРТУ» ВСТУПИТ В БОРЬБУ 1-ГО АВГУСТА
Департамент организации и проведения соревнований ФФА утвердил расписание первых туров VBET Премьер-лиги Армении и Первой лиги Армении.
VBET Премьер-лига Армении стартует 30 июля, а Первая лига - 5 августа.
«Урарту» вступит в борьбу с 1-го августа, на своём поле принимая футбольный клуб «Нораванк». Матч начнется в 19:00. Во втором туре «Урарту» сыграет вновь на своём поле, на этот раз принимая футбольный клуб «Севан», этот матч состоится 7-го августа, начало в 19:00.
В Первой лиге команда «Урарту-2» начнет свои выступления выездным матчем с командой «Арарат-Армения-2», матч состоится 5-го августа в Техническом Центре-академии ФФА, начало в 18:30. Во втором туре «Урарту-2» на своём поле примет БКМА-2. Встреча назначена на 12-го августа, начало в 18:30