ԱՐԱՍ ՕԶԲԻԼԻԶԸ ԿՂԵԿԱՎԱՐԻ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԱԿԱԴԵՄԻԱՆ
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման գծով փոխտնօրեն է նշանակվել «Ուրարտուի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Արաս Օզբիլիզը։
Արաս Օզբիլիզը համարվում է հայկական ֆուտբոլի լեգենդներից մեկը։ Նա իր կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել այնպիսի տիտղոսակիր թիմերում, ինչպիսիք են «Այաքսը», Մոսկվայի «Սպարտակը», մոլդովական «Շերիֆը», դարձել է Նիդեռլանդների, Մոլդովայի և Թուրքիայի չեմպիոն, իսկ 2022/23 մրցաշրջանում «Ուրարտուի» հետ դարձել է Հայաստանի չեմպիոն և Հայաստանի գավաթակիր։
Շնորհավորում ենք Օզբիլիզին նշանակման կապակցությամբ և մաղթում բեղմնավոր գործունեություն՝ ի բարօրություն «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի։

АРАС ОЗБИЛИЗ ВОЗГЛАВИЛ АКАДЕМИЮ «УРАРТУ»
Рады сообщить, что легендарный футболист Арас Озбилиз назначен заместителем генерального директора по развитию детско-юношеского футбола.
Арас Озбилиз — один из легендарных футболистов армянского футбола, является воспитанником одной из самых больших европейских академий. В течение своей карьеры играл в самых титулованных командах, таких как «Аякс», московский «Спартак», молдавский «Шериф», становился чемпионом Нидерландов, Молдавии и Турции, а в сезоне 2022/23 вместе с «Урарту» он стал чемпионом Армении и обладателем Кубка Армении.
Поздравляем Озбилиза с назначением на новую должность и желаем ему плодотворной деятельности во благо футбольного клуба «Урарту».