ՎԵՐՀԻՇՈՒՄ ԵՆՔ 2022-Ի ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ․ «ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» 30-ԱՄՅԱԿԻ ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ
Անցնող 2022 թվականը «Ուրարտուի» համար լի էր տարբեր իրադարձություններով. մեր թիմը խաղաց Հայաստանի գավաթի խաղարկության եզրափակչում, ունեցավ նոր գլխավոր մարզիչ և 2022/23 մրցաշրջանի առաջին հատվածից հետո գլխավորում է Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի մրցաշարային աղյուսակը։ Բայց տարվա ամենագլխավոր ու վառ իրադարձությունը մեր ակումբի 30-ամյակին նվիրված տոնակատարությունն էր, որը մենք նշեցինք հոկտեմբերի 23-ին՝ անցկացնելով առաջնության հերթական հանդիպումը (ի դեպ, խաղում «Ուրարտուն» 3-1 հաշվով հաղթեց «Նոային»), այնուհետև նշանակալից օրը շարունակվեց հանդիսավոր արարողությամբ և համերգային ծրագրով։
Ակումբի սոցիալական ցանցերում վերջերս տեղի ունեցած քվեարկության ժամանակ մեր երկրպագուները «Տարվա իրադարձություն» անվանակարգում ընտրեցին հենց սիրելի ակումբի ծննդյան 30-ամյակի տոնակատարությունը։
Ամփոփելով տարին՝ Ձեզ ենք ներկայացնում հատված միջոցառման հանդիսավոր մասից, որին մասնակցություն ունեցան թիմի ֆուտբոլիստները, մարզչական շտաբն ու ակումբի ղեկավար կազմը՝ նախագահ Ջևան Չելոյանցի գլխավորությամբ։

ВСПОМИНАЕМ СОБЫТИЯ 2022 ГОДА: ТОРЖЕСТВЕННАЯ ЦЕРЕМОНИЯ 30-ЛЕТИЯ «УРАРТУ»
Уходящий 2022 год был полон разного рода событий: наша команда сыграла в финале Кубка Армении, сменила главного тренера, лидерует в турнирной таблице Fastex Премьер-лиги Армении в первой половине сезона 2022/23. Но самым важным и ярким событием года стало 30-летие нашего клуба, которое мы отметили 23-го октября, сыграв очередной матч чемпионата (к слову, в котором, мы одержали победу со счетом 3-1 над «Ноа»), а затем отпраздновав столь знаменательный день торжественной церомонией и концертом.
В недавно проведенном в социальных сетях клуба голосовании наши болельщики в номинации «Событие года» выбрали именно празднование 30-летия любимого «Урарту».
Предлагаем вновь окунуться в тот день и вспомнить, как прошла торжественная часть, на которой присутствовали нынешние футболисты, тренерский штаб и руководство «Урарту», во главе с президентом клуба Джеваном Челоянцем, футболисты и руководящий состав 1992 года, во главе с Саргисом Исраеляном, а также президент Федерации футбола Армении, Армен Меликбекян.