ՀԱՂԹԱՆԱԿ՝ ԱՐՏԱՍԱՀՄԱՆՅԱՆ ՀԱՎԱՔԻ ԱՌԱՋԻՆ ՍՏՈՒԳՈՂԱԿԱՆ ԽԱՂՈՒՄ
ԱՄԷ-ում ընթացող ուսումնամարզական հավաքի շրջանակում «Ուրարտուն» անցկացրեց նախատեսված հինգ ստուգողական հանդիպումներից առաջինը։ Մեր տղաները մրցեցին տեղի «Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբի հետ և հաղթեցին 4-2 հաշվով։ Մեր թիմի կազմում գոլերի հեղինակ դարձան Կարեն Մելքոնյանը, Մարկոս Ժունիորը, Մաքսիմ Մայրովիչը և Նարեկ Գրիգորյանը։
Նշենք, որ հաջորդ հանդիպումը թիմը ուսումնամարզական հավաքի շրջանակներում կանցկացնի փետրվարի 5-ին, իսկ մրցակիցը կլինի Մոսկվայի «Լոկոմոտիվը»։  Հանդիպման ժամի և ուղիղ հեռարձակման մասին կտեղեկացնենք ավելի ուշ։

ПОБЕДА В ПЕРВОМ КОНТРОЛЬНОМ МАТЧЕ ЗАРУБЕЖНЫХ СБОРОВ
В рамках сборов в ОАЭ футболисты «Урарту» провели свой первый из пяти запланированных контрольных матчей, встречаясь с местным футбольным клубом «Юнайтед», и одержали победу со счетом 4–2. В составе нашей команды забитыми голами отличились Карен Мелконян, Маркос Жуниор, Максим Майрович и Нарек Григорян.
Отметим, что следующий матч в рамках сборов команда проведет 5-го февраля, а соперником станет московский футбольный клуб «Локомотив». Подробности о времени проведения матча и прямой трансляции мы Вам сообщим позже.