«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԱՆԿՅՈՒՆԸ՝ «ՄԽԻԹԱՐ ՍԵԲԱՍՏԱՑԻ» ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում բացվեց «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի անկյունը: Կենտրոնական մուտքի պատերից մեկն ամբողջությամբ ստացավ ակումբի գույները: Այնտեղ ներկայացված են թիմի պատմությունը, նվաճումները, ինչպես նաև առաջիկա բոլոր իրադարձությունները:
Այս քայլով սկիզբ դրվեց «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի և «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի համագործակցությանը: Հարևանությամբ գտնվող հաստատությունները նախատեսում են լայնածավալ համագործակցություն: «Մխիթար Սեբաստացի» կրհահամալիրում սովորում են 2000-ից ավելի աշակերտներ: «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբում մարզվում են 1000-ից ավելի պատանիներ: Առաջիկայում կմշակվեն սպորտային և կրթական ծրարգեր:
Միջոցառման ժամանակ կրթահամալիրի տնօրեն Աշոտ Բլեյանը նշեց, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի հետ բարեկամանալը շատ կարևոր իրադարձություն է կրթահամալիրի համար:
Մինչև այդ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Ջևան Չելոյանցն այցելել էր «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր, ծանոթացել հաստատության աշխատաքին և շատ տպավորվել:
Իր հերթին, «Ուրարտուի» գլխավոր տնօրեն Հրաչ Աղաբեկյանը նշեց, որ այս համագործակցությունից սպասելիքները շատ են, և որ այն կնպաստի երիտասարդ սերնդի դաստիարակությանն ու բարօրությանը:

УГОЛОК «УРАРТУ» В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ «МХИТАР СЕБАСТАЦИ»
В начале нового учебного года в Ереванском образовательном комплексе «Мхитар Себастаци» открылся уголок футбольного клуба «Урарту». Одна из стен центрального входа полностью выкрашена в цвета клуба. На ней представлена история команды, ее достижения, а также все предстоящие события.
С этого шага началось сотрудничество образовательного комплекса «Мхитар Себастаци» и футбольного клуба «Урарту».  Учреждения, находящиеся по соседству, предусматривают масштабное сотрудничество. В образовательном комплексе «Мхитар Себастаци» обучается более 2000 студентов. В футбольном клубе «Урарту» тренируется более 1000 подростков. В ближайшее время будут разработаны спортивные и образовательные программы.
Перед этим владелец футбольного клуба «Урарту» Джеван Челоянц посетил образовательный комплекс «Мхитар Себастаци», ознакомился с работой заведения и остался под большим впечатлением.
В свою очередь, генеральный директор «Урарту» Грач Агабекян отметил, что на это сотрудничество возлагаются большие надежды, и что оно будет способствовать воспитанию и благополучию подрастающего поколения.