«ՈՒՐԱՐՏՈՒՈՒՄ» ԿԱՅԱՑԱՎ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՍԵԼԵԿՑԻՈՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԸ
«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբն այս տարի արդեն երկրորդ անգամ հայտարարել էր ընտրություն՝ 2009-ից 2017 թվականներին ծնված երեխաների միջև։ Հոկտեմբերի 27-ին կազմակերպված սելեկցիոն գործընթացին մասնակցում էին ոչ միայն երևանաբնակ, այլև տարբեր մարզերից ժամանած երեխաներ։ Մասնակիցների ընդհանուր թիվը հասնում էր 420-ի, որոնք բոլորը հնարավորություն ստացան ցույց տալ իրենց ուժերը։ Հետագայում կընտրվեն այն երեխաները, որոնք կհամալրեն մեր ակադեմիայի տարբեր տարիքային թիմերը։ Մրցումային խաղերից հետո էլ երեխաների համար շրջայց կազմակերպվեց ակումբի նորաբաց թանգարանով՝ ծանոթացնելով նրանց ակումբի պատմությանը։
Մեր ակադեմիայի ՄՖԶԾ ղեկավար Արսեն Պետրոսյանն էլ ակումբի մամուլի ծառայության հետ զրույցում նշեց հետևյալը․
«Հրավեր ուղարկել էինք տարբեր մարզերի, քանի որ մեր նպատակն այս ընտրության մեջ ներառելն էր նաև Երևանից դուրս՝ տարբեր մարզերում բնակվող երեխաներին, որոնք կցանկանային ընդգրկվել մեր ակադեմիայի թիմերում։ Հնարավորություն ստացան իրենց դրսևորելու ավելի քան 400 երեխաներ, կամփոփենք ու կհասկանանք՝ քանի հոգի կկարողանա համալրել մեր թիմերը»։

В «УРАРТУ» ПРОШЕЛ ОЧЕРЕДНОЙ ОТБОР В АКАДЕМИЮ
Футбольный клуб «Урарту» уже второй раз в этом году объявил отбор детей 2009-2017 годов рождения. В организованном 27-го октября отборе приняли участие дети не только из Еревана, но и из разных областей. Общее количество участников достигло 420, и все они имели возможность продемонстрировать свои спообности. Затем будут отобраны дети, которые впоследствии составят разновозрастные команды нашей академии. После конкурсных игр для детей была организована экскурсия в недавно открывшийся музей клуба, знакомящий их с историей клуба.
Арсен Петросян, руководитель программы РДЮФ нашей академии в беседе с клубной пресс-службой отметил:
«Мы разослали приглашения в разные области, потому что нашей целью было привлечь детей, живущих в разных областях за пределами Еревана, которые хотели бы быть включены в команды нашей академии. Более 400 детей получили шанс проявить себя, давайте подведем итоги и поймем, сколько человек сможет присоединиться к нашим командам».