ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ․ «ԼԱՎ ԽՈՏԱԾԱԾԿ ԼԻՆԵԼՈՒ ԴԵՊՔՈՒՄ ԽԱՂՆ ԱՎԵԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ ԿԼԻՆԵՐ»
«Երևի մի փոքր տխրեցինք, որ ոչ-ոքի խաղացինք, բայց հանուն արդարության կասեմ, որ այսօր մեր խաղով չհասանք հաղթանակի, պահեր չեղան ինչպես մեր, այնպես էլ մրցակցի դարպասին, պետք է նորից նայենք այն դրվագը, երբ առաջին խաղակեսի վերջին րոպեներին Պոլյակովը գրավեց «Ալաշկերտի» դարպասը, կա՞ր արդյոք ձեռքով խաղ, թե՝ ոչ, բայց կարծում եմ, խաղն այնպիսին էր, որ  ոչ-ոքին օրնաչափ էր»։
ԳՈԼԱՅԻՆ ՊԱՀԵՐԻ ՈՒ ԵՂԱԾ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Չեմ կարծում, որ «Ալաշկերտը խաղադաշտ դուրս գալով այսօր մտածում էր, թե որքան հաղթանակ ունի «Ուրարտուն», պարզապես նրանք աղյուսակի երկրորդ հորիզոնականում են, մենք՝ առաջին և հասկանալի է, որ այս խաղը մեծ նշանակություն ուներ դասավորության վրա։ Ինչ վերաբերում է գոլային պահերին, ճիշտ եք նկատել, դրանք բացակայում էին ինչպես մեզ մոտ, այնպես նրանց, ու դա խոտածածկի պատճառով էր, լիներ այն ավելի հարթ ու որակապես ավելի լավը, պահերն էլ ավելի շատ կլինեին»։
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԹԻՄԵՐԻ ՄԻՋԵՎ ՊԱՅՔԱՐԻ ՄԱՍԻՆ
«Ես կարծում եմ, որ պայքարը շարունակվելու է մինչև վերջին տուրը, ինչպես նախորդ առաջնությունում էր, որքան ես հասկանում եմ, Հայաստանում դեպք չի եղել, թերևս վերջին տարիներին, երբ չեմպիոնը պարզ է դարձել առաջնության ավարտից ավելի վաղ, ուստի պայքարն առջևում է»։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «БЫЛО БЫ ПОЛЕ ПОРОВНЕЕ, БЫЛ БЫ БОЛЕЕ КАЧЕСТВЕННЫЙ ФУТБОЛ»
«Мы расстроены, потому что мы сыграли вничью, но справедливости ради скажу, что мы, наверное, на победу сегодня не наиграли, моментов не было как ни у наших ворот, так и у ворот соперников. Надо посмотреть эпизод, когда на последних минутах первого тайма Поляков забил в ворота «Алашкерта», была ли там рука, но думаю, что по игре счет закономерный, игра ничейная».
О ГОЛЕВЫХ МОМЕНТАХ И ПРОБЛЕМАХ
«Не думаю, что «Алашкерт» думал о том, сколько побед у «Урарту», просто они находятся на второй строчке турнирной таблицы, мы на первой, и понятно, что эта игра приобретает большое значение в турнирном положении. Что касается голевых моментов, Вы правильно заметили, их не было, как у нас, так и у них, и виной тому, я думаю, что покрытие поля. Было бы поле поровнее, был бы более качественный футбол и соответственно моментов было бы больше, потому что это поле тяжеловато».
О БОРЬБЕ КОМАНД В ЧЕМПИОНАТЕ
«Думаю, что борьба будет продолжаться до последнего тура, как и в предыдущем чемпионате это было. Насколько я понимаю, в последние годы в Армении не было случая, чтобы чемпион выявлялся за долго до конца чемпионата, поэтому борьба впереди».