ՄԻԱՎՈՐՆԵՐ ԿԻՍԵՑԻՆՔ «ԱԼԱՇԿԵՐՏԻ» ՀԵՏ
Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 16-րդ տուրում «Ուրարտուն» հյուրընկալվել էր «Ալաշկերտին»: Տուրի կենտրոնական խաղում թիմերը գոլազուրկ ոչ-ոքի գրանցեցին։
Հանդիպումը շատ քաոսային սցենար ուներ՝ թիմերն անընդհատ փորձում էին դիրքային գրոհներ կառուցել, սակայն երկուսի ֆուտբոլիստներն էլ հաճախ էին սխալվում, ինչի արդյունքում կորցնում էին գնդակն ու նահանջում պաշտպանություն։ 45-րդ րոպեի դրությամբ ոչ մի դարպասի ուղղությամբ հարված չտեսանք, եղան ստանդարտների խաղարկումներ, խաղից դուրս վիճակներ: Բայց հարկ է նշել, որ չնայած խաղի որակին, թիմերը պարբերաբար ստեղծում էին իրենց վտանգավոր պահերը։ Առաջին խաղակեսի վերջին րոպեին, մեր հերթական գրոհի ժամանակ «Ալաշկերտի» դարպասը գրավեց Օլեգ Պոլյակովը, սակայն գոլը չեղարկվեց ձեռքով խաղ արձանագրվելու պատճառով։
Երկրորդ խաղակեսը ասես առաջինի շարունակությունն էր։ Ընդմիջմանը երկու թիմերի գլխավոր մարզիչները երկուական փոխարինում կատարեցին՝ մեր թիմի կազմում Արման Ղազարյանի ու Սերգեյ Մկրտչյանի փոխարեն խաղադաշտ դուրս եկան Վադիմ Պարամոնովն ու Դավիթ Խուրցիձեն։ 58-րդ րոպեին մեր թիմի գրոհներից մեկի արդյունքում, եզրից կատարած փոխանցումից հետո Նարեկ Գրիգորյանն առաջին հարվածը հասցրեց մրցակցի դարպասին՝ չհաշված Պոլյակովի գնդակը, սակայն հարվածը մի փոքր բարձր ստացվեց։
Մինչ հանդիպման ավարտը խաղադաշտում լարվածությունը մեծացավ, վերջին րոպեներին մի քանի տուգանային հարվածներ նշանակվեցին, մեկ դրվագում էլ մեր հերթական գրոհի ժամանակ «Ալաշկերտի» դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը սխալվեց դուրս գալիս, սակայն Դավիթ Խուրցիձեն իրավիճակը հօգուտ մեր թիմի չօգտագործեց։ Մինչ հանդիպման ավարտը գոլեր այդպես էլ չտեսանք։
Այսպիսով, «Ուրարտուն» պահպանեց իր առաջատարի դիրքը և 11 խաղ անընդմեջ մնում է անպարտելի: Հաջորդ հանդիպումը մեր թիմը կանցկացնի միջազգային դադարից հետո՝ նոյեմբերի 22-ին՝ սեփական հարկի տակ ընդունելով «Արարատին»: Խաղի սկիզբը՝ 18:00-ին։
«ԱԼԱՇԿԵՐՏ» - «ՈՒՐԱՐՏՈՒ» 0-0
«ԱԼԱՇԿԵՐՏ». 22. Օգնյեն Չանչարևիչ, 21. Արտակ Գրիգորյան (ա), 3. Տարոն Ոսկանյան, 2. Տիագո Կոելյո Անդրադե, 88. Ջեյմս Սանթոս, 17. Արտակ Եդիգարյան, 4. Աննան Մենսահ, 20. Տիագո Գալվաո, 70. Բենիկ Հովհաննիսյան, 11. Սարգիս Շահինյան, 96. Կևին Սթիվենս Օրտիզ։
Պահեստայիններ՝  71. Սերգեյ Ռևյակին, 7. Վանգու Բատիստա Գոմե, 15. Բեկո Իսմայիլ Ֆոֆանա, 33. Անդրանիկ Ոսկանյան, 98. Վահագն Այվազյան, 5. Դիդիե Բորիս Կադիո, 55. Սարգիս Մեթոյան, 77. Ռումյան Հովսեփյան, 19. Դեու Դոսա Օլատունջի, 97. Ռոնալդ Օրտիզ, 27. Լուկաս Վենտուրա Լոպես, 8. Սերգեյ Իվանով, 9. Նարեկ Մանուկյան, 85. Ալեքսանդր Տեր-Թովմասյան, 94. Կարապետ Մանուկյան։
«ՈՒՐԱՐՏՈՒ». 42. Ալեքսանդր Մելիխով, 2. Նանա Անտվի, 4. Եվգենի Ցիմբալյուկ, 6. Արման Ղազարյան, 88. Ժիրայր Մարգարյան (ա), 19. Սերգեյ Մկրտչյան, 8. Ուգոչուկվու Իվու, 33. Մարկոս Ժունիոր, 21. Նարեկ Գրիգորյան, 15. Մաքսիմ Մայրովիչ, 90. Օլեգ Պոլյակով։
Պահեստայիններ՝  24. Արսեն Բեգլարյան, 22. Մխիթար Ումրեյան, 25. Էդգար Գրիգորյան, 34. Էրիկ Փիլոյան, 36. Խարիտոն Այվազյան, 67. Վադիմ Պարամոնով, 9. Նարեկ Աղասարյան, 27. Դավիթ Խուրցիձե, 29. Համլետ Սարգսյան, 29. Դմիտրո Խլյոբաս։

ПОДЕЛИЛИ ОЧКИ «АЛАШКЕРТОМ»
В 16-ом туре Fastex Премьер-лиги Армении «Урарту» на выезде встречался с «Алашкертом». В центральном матче тура победитель выявлен не был, игра закончилась нулевой ничьей.
Матч имел очень сумбурный сценарий: команды постоянно пытались построить позиционные атаки, однако футболисты обеих команд часто ошибались, в результате чего теряли мяч и опускались в оборону. К 45-ой минуте мы не видели ни одного удара в створ любых из ворот, были розыгрыши стандартов, офсайды и предупреждения. Но стоит отметить, что, несмотря на качество игры, опасные моменты создавались регулярно. На последней компенсированной минуте первого тайма в ходе очередной нашей атаки, гол в ворота «Алашкерта» забил Олег Поляков, однако в итоге был отменен из-за игры рукой.
Второй тайм был точным продолжением первого. В перерыве главные тренеры обеих команд сделали по две замены в составах: в составе «Урарту» на поле вместо Армана Казаряна и Сергея Мкртчяна на поле вышли Вадим Парамонов и Давид Хурцидзе. На 58-ой минуте в результате одной из атак нашей команды, после подачи с фланга первый удар по воротам соперников, не считая незасчитанный гол, нанес Нарек Григорян, однако мяч пролетел выше ворот. До конца матча напряжение на поле возрастало, на последних минутах было назначено несколько штрафных ударов, в одном эпизоде голкипер «Алашкерта» Огньен Чанчаревич ошибся при выходе, но Давид Хурцидзе не успел воспользоваться ситуацией. Голов мы в этом матче так и не увидели․
Таким образом, «Урарту» сохранил свои лидерские позиции и уже на протяжении 11 матчей остается непобежденным. Следующий матч наша команда проведет уже после международного перерыва, 22-го ноября, дома принимая «Арарат». Начало матча в 18:00.
«АЛАШКЕРТ» - «УРАРТУ» 0-0
«АЛАШКЕРТ»: 22. Огньен Чанчаревич, 21. Артак Григорян (к), 3. Тарон Восканян, 2. Тиаго Коэльо Андраде, 88. Джеймс Сантос, 17. Артак Едигарян, 4. Аннан Менса, 20. Тьяго Галвао, 70. Беник Ованнисян, 11 Саргис Шагинян, 96 лет. Кевин Стивенс Ортис.
Запасные: 71. Сергей Ревякин, 7. Вангу Батиста Гоме, 15. Беко Исмаил Фофана, 33. Андраник Восканян, 98. Ваагн Айвазян, 5. Дидье Борис Кадио, 55. Саргис Метоян, 77. Румян Овсепян, 19. Деу Доса Олатунжи , 97. Рональд Ортис, 27. Лукас Вентура Лопес, 8. Сергей Иванов, 9. Нарек Манукян, 85. Александр Тер-Товмасян, 94. Карапет Манукян.
«УРАРТУ»: 42. Александр Мелихов, 2. Нана Антви, 4. Евгений Цымбалюк, 6. Арман Казарян, 88. Жирайр Маргарян (к), 19. Сергей Мкртчян, 8. Угочукву Иву, 33. Маркос Жуниор, 21. Нарек Григорян, 15. Максим Майрович, 90. Олег Поляков.
Запасные: 24. Арсен Бегларян, 22. Мхитар Умреян, 25. Эдгар Григорян, 34. Эрик Пилоян, 36. Харитон Айвазян, 67. Вадим Парамонов, 9. Нарек Агасарян, 27. Давид Хурцидзе, 29. Гамлет Саргсян, 13. Дмитро Хльобас.