ԴՄԻՏՐԻ ԳՈՒՆԿՈ. «ԵԹԵ ԳՈԼ ԽՓԵԻՆՔ ԱՎԵԼԻ ՇՈՒՏ, ԱՊԱ ԽԱՂԸ ԿԲԱՑՎԵՐ»
«Խաղից կարող եմ ասել, որ տիրում էինք առավելությանը գրեթե ողջ խաղի ընթացքում, ունեինք բավականաչափ գոլային պահեր ու եթե ավելի շուտ խփեինք, խաղն ավելի կբացվեր, խփեցինք երկրորդ խաղակեսի վերջում, ուստի կարծում եմ, որ հաշիվն օրինաչափ էր, արդյունքը՝ նույնպես»։
ԵՐԿՐՈՐԴ ԽԱՂԱԿԵՍԵՐՈՒՄ ԱՌԱՎԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ԳՐԱՆՑԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Ես կասեմ, որ մենք ուզում ենք գոլ խփել թե՛ առաջին, թե՛ երկրորդ ու թե՛ երրորդ րոպեներին, և 3-0 հաշիվը պահել մինչ խաղավերջ։ Մենք դիտարկում ենք խաղի սցենարի մի քանի տարբերակ, բայց ինչպես նկատել եք, թիմն ունակ է դարձել նման խաղերում մինչև վերջ պայքարել հենց երկրորդ խաղակեսում»։
ԷՐԻԿ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԻ ՄԱՐԶԱՎԻՃԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Տվյալ պահին վերականգնման գործընթացը շարունակվում է, մենք սպասում ենք ու հույս ունենք, որ նա շուտ կապաքինվի, բայց այժմ նա աշխատում է անհատական ծրագրով»։
ԴՄԻՏՐԻ ԿՈՒԴՐՅԱՇՈՎԻ ՈՐԱԿԱԶՐԿՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
«Յուրաքանչյուր կարգապահական հարցի համար կան համապատասխան կոմիտեներ, որոնք զբաղվում են դրանով։ Թիմի վրա բացարձակապես դա չի ազդում, չի կարող խաղի արդյունքի վրա ազդել օգնականը, նման բան չկա»։

ДМИТРИЙ ГУНЬКО: «ЕСЛИ БЫ МЫ ЗАБИЛИ РАНЬШЕ, ИГРА БЫ РАСКРЫЛАСЬ»
«По игре могу сказать, что у нас было преимущество почти на протяжении всей игры, у нас было достаточно моментов для взятия ворот, и если бы мы забили раньше, игра раскрылась бы больше. Мы забили в конце второго тайма, так что я думаю оценка была законной, как и результат».
О ГОЛАХ ВО ВТОРЫХ ТАЙМАХ
«Скажу, что мы хотим забить на первой, второй и третьей минуте и сохранить счет 3-0 до конца игры. Мы рассматриваем разные сценарии игры, и команда стала способна дожимать такие игры, как Вы правильно заметили, во втором тайме».
О ФИЗИЧЕСКОМ СОСТОЯНИИ ЭРИКА ВАРДАНЯНА
«На данный момент процесс восстановления продолжается, мы ждем и надеемся, что он скоро поправится, но сейчас он работает по индивидуальной программе».
О ДИСКВАЛИФИКАЦИИ ДМИТРИЯ КУДРЯШОВА
«По каждому дисциплинарному вопросу есть соответствующие комитеты, которые им занимаются. На команду это никак не влияет, как не может  помощник главного тренера повлиять на результат к, зоманды, здесь никакого влияния на команду нет».