«ՈՒՐԱՐՏՈՒԻ» ԹԱՆԳԱՐԱՆԸ 1 ՏԱՐԵԿԱՆ Է․ ԲԱՑ ԴՌՆԵՐԻ ՕՐ ԱԿՈՒՄԲՈՒՄ
Ուղիղ 1 տարի առաջ այս օրը «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի պատմության ամենավառ դրվագները մեկտեղվեցին մեկ վայրում։ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի հիմնադրման 30-ամյակի կապակցությամբ 2022 թվականի հոկտեմբերի 23-ին հանդիսավոր կերպով բացվեց «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի թանգարանը։
Այն արդեն դարձել է մեր ակումբի այցեքարտը։ 1 տարում թանգարան կատարված այցելությունների թիվը գերազանցել է 100-ը, որոնց թվում ոչ միայն ակումբի հետ սերտորեն կապված անձինք են, այլ նաև մեր ակումբի հետ համագործակցող դպրոցներ, ֆուտբոլային ակումբներ ու կազմակերպություններ արտերկրից:
Բացման մեկամյակի կապակցությամբ թանգարանն այսօր էլ իր դռներն էր բացել այցելուների առջև։ Հարակից դպրոցների աշակերտները, մեր ակադեմիայի սաները ծանոթացան վերջին տարվա նվաճումներին, հնարավորություն ունեցան տեսնելու ու վերհիշելու այս տարի մեր թիմի գրանցած ոսկե դուբլի շնորհիվ թանգարանում այս պահին տեղադրված չեմպիոնական գավաթն ու Հայաստանի գավաթը։

МУЗЕЮ «УРАРТУ» – ГОД: ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ В КЛУБЕ
Ровно год назад в этот день самые яркие моменты истории футбольного клуба «Урарту» были собраны в одном месте. К 30-летию со дня основания футбольного клуба «Урарту» 23 октября 2022 года торжественно открылся музей футбольного клуба «Урарту».
Он уже стал визитной карточкой нашего клуба. За год количество посещений музея превысило 100, среди которых не только люди, тесно связанные с клубом, но и школы, зарубежные футбольные клубы и организации, сотрудничающие с нашим клубом.
По случаю первой годовщины своего открытия музей сегодня распахнул свои двери для посетителей. Учащиеся соседних школ, а также ученики нашей академии ознакомились с достижениями этого года, «золотым дублем», имели возможность увидеть завоеванные в прошлые годы Кубки Премьер-лиги и Кубки Армении, которые в настоящее время установлены в нашем музее.