«ՈՒՐԱՐՏՈՒՆ» ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ՈՒԵՖԱ ԱԿՈՒՄԲՆԵՐԻ ԱՐՏՈՆԱԳՐՄԱՆ ԵՎ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՍԵՄԻՆԱՐԸ
01/03/2024
Երևանում կայացավ ՈւԵՖԱ Ակումբների արտոնագրման և ֆինանսական կայունության տարածաշրջանային սեմինարը, որին մասնակցում էր նաև մեր ակումբը։ Սեմինարին մասնակցում էր «Ուրարտուի» գլխավոր իրավաբան Համլետ Պետրոսյանը։
Նման սեմինարները օգնում են ՈւԵՖԱ-ին հասկանալ՝ յուրաքանչյուր մեկնարկելիք նոր մրցաշրջանից առաջ ինչպիսի մարտահրավերներ է կառույցն ունենալու արտոնագրման հարցում։ Սեմինարի ընթացքում քննարկվել են արտոնագրման ոլորտում զարգացման ուղիները, որոնք տարեցտարի հնարավոր են լինում լայնացնել փորձի փոխանակումների շնորհիվ։
Սեմինարի մասնակիցների կարծիքով փորձի փոխանակումն ու ոլորտի նոր զարգացումներին ծանոթ լինելը կօգնի կողմերին հետագա գործունեության մեջ։ Նման ձևաչափով հանդիպում նախատեսված է նաև այս տարվա հոկտեմբերին, ՈՒԵՖԱ ակումբների արտոնագրման և ֆինանսական կայության ամենամյա տարեկան սեմինարը արդեն կառույցի անդամ բոլոր 55 ասոցիացիաների մասնակցությամբ անցկացման վայրը հայտնի կդառնա ավելի ուշ։

«УРАРТУ» ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В РЕГИОНАЛЬНОМ СЕМИНАРЕ ПО ЛИЦЕНЗИРОВАНИЮ И ФИНАНСОВОЙ СТАБИЛЬНОСТИ КЛУБОВ УЕФА
В Ереване прошел региональный семинар УЕФА по лицензированию клубов и финансовой стабильности, в котором также принял участие наш клуб. В семинаре принял участие главный юрист «Урарту» Гамлет Петросян.
Подобные семинары помогают УЕФА понять, с какими проблемами лицензирования организация столкнется перед каждым новым сезоном. В ходе семинара были обсуждены пути развития в сфере лицензирования, которые с каждым годом могут расширяться, благодаря обмену опытом.
По мнению участников семинара, обмен опытом и знакомство с новыми разработками в сфере помогут сторонам в дальнейшей деятельности. Встреча в аналогичном формате запланирована и на октябрь этого года, о ежегодном семинаре УЕФА по лицензированию и финансовому состоянию клубов с участием всех 55 ассоциаций-членов структуры будет объявлено позже.