Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։ Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել 26-ամյա պաշտպան Եվգենի Ցիմբալյուկի հետ։
Նշենք, որ Ցիմբալյուկը «Օլիմպիկ Դոնեցկ» ֆուտբոլային ակումբի սան է, որի գույները Ուկրաինայի Պրեմիեր լիգայում պաշտպանել է 7 մրցաշրջան։ Իսկ մեր թիմին պաշտպանը միացել Է նույնպես Ուկրաինայի առաջնությունում հանդես եկող Չեռնիգովի «Դեսնայից»։
Թիմի հետ առաջին մարզումն անցկացնելուց հետո Ցիմբալյուկը կիսվել է տպավորություններով.
«Այստեղ շատ ջերմ է ամեն ինչ, թե՛ եղանակը, թե՛ թիմում տիրող մթնոլորտը։ Շատ լավ, ինտենսիվ մարզում անցկացրինք, ճիշտ այնպիսին, ինչն ինձ վերջերս շատ էր պետք էր: Շատ էի լսել Հայաստանի առաջնության մասին, քանի որ այստեղ նաև ուկրաինացի շատ ֆուտբոլիստներ էին հանդես գալիս։ Ֆիզիկապես ես դեռ 100%-ով պատրաստ չեմ, բայց պատրաստ եմ ամբողջ սրտով նվիրվել և օգնել թիմին յուրաքանչյուր խաղում»:
Ողջունում ենք Ցիմբալյուկին և մաղթում հաջող ելույթներ «Ուրարտուում»։ Հավելենք, որ ուկրաինացի ֆուտբոլիստը մեր թիմում հանդես կգա 4-րդ համարի խաղաշապիկով։

Рады сообщить, что в футбольном клубе «Урарту» новое подписание. Клуб подписал контракт с 26-летним защитником Евгением Цымбалюком.
Отметим, что Цымбалюк является воспитанникос футбольного клуба «Олимпик Донецк», цвета которого защищал на протяжении 7 сезонов в Украинской Премьер-лиге. А в «Урарту» защитник перешел из черниговской «Десны», также выступавшей в чемпионате Украины.
После первой тренировки с командой Цымбалюк поделился своими впечатлениями: «Здесь очень тепло, имею ввиду как погоду, так и атмосферу в команде. Провели очень хорошую, интенсивную тренировку, как такую, какой мне в последнее время не хватало. О Премьер-лиге Армении часто слышал, потому что здесь играло много украинских футболистов. Физически еще не готов на 100%, но душой и мыслями готов выкладываться полностью и помогать команде в каждом матче».
Приветствуем Цымбалюка и желаем удачных выступлений в «Урарту». Добавим, что футболист будет выступать в составе нашей команды под номером 4.